Q-6805C0005003M
Description
SMA-SP/FKRAZ-RJ G316 3M
DataSheet
Q-6805C0005003M PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to Fakra III
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:Fakra III (Gen 3.0) Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:118.1" (3.0m) 9.8'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz