2249-C-120
Manufacturer
Pomona Electronics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY BNC PLUG RG58C 10'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
2249-C-120 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type:RG-58C
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C