2249-E-180
Manufacturer
Pomona Electronics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY BNC PLUG RG59B 15'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
2249-E-180 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:180.0" (4.6m) 15.0'
Cable Type:RG-59B
Cable Impedance:75 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:75 Ohms
Frequency - Max:-
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CBL ASSY SMB PLUG RG178 12"
U.FL-2LP(V)-04N2-A-(180)
U.FL-2LP(V)-04N2-A-(180)
CBL ASSY U.FL PLUG-PLUG 7.087"