Q-7004S000M108I
Description
SMA-SJ/TNC-SJB LMR24 108I
DataSheet
Q-7004S000M108I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to TNC
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:TNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz