W9017BD0250
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
JUMPER SMA-F-IPEX MHF4 250MM
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
W9017BD0250 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to IPEX MHF4
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:IPEX MHF4 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:9.843" (250.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:7.1 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C