Q-7101J0005003I
Description
SMA-SJ/MMCX-SJ G316 3I
DataSheet
Q-7101J0005003I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to MMCX
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:MMCX Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:3.000" (76.20mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz