Q-2P03H0005009I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RJB/SMB-RJB G316 9I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2P03H0005009I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMB
1st Connector:SMA Jack, Right Angle
2nd Connector:SMB Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:9.000" (228.60mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz