Q-3E00U000D072I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/HDBNC-RP LMR19 72I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3E00U000D072I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:HD-BNC to SMA
1st Connector:HD-BNC Plug, Right Angle
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:LMR 195
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz