Q-2S025000H001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RJB/N-SJB G142 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2S025000H001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Jack, Right Angle
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz