Q-3501O000R072I
Description
SMA-RP/MMCX-RP G316D 72I
DataSheet
Q-3501O000R072I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz