Q-31025000H072I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJB/N-SJB G142 72I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-31025000H072I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz