Q-35012000R036I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/MCX-SJB G316D 36I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-35012000R036I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz