Q-340110005009I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/MCX-SJ G316 9I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-340110005009I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:9.000" (228.60mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz