Q-3F00A000H060I
Description
SMA-SP/BNC-SJB G142 60I
DataSheet
Q-3F00A000H060I PDF
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz