Q-7105E00050.5M
Description
SMA-SJ/FKRAZ-SJ G316 0.5M
DataSheet
Q-7105E00050.5M PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to Fakra III
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:Fakra III (Gen 3.0) Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz