CCSMA2-MM-RG174-24
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA PLUG RG174 24"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CCSMA2-MM-RG174-24 PDF
Type Description
Series:RG174
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:-
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C