RCA-11-144
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
CBL ASSY TRS PLUG TO PLUG 12'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
RCA-11-144 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:TRS to TRS
1st Connector:TRS Plug
2nd Connector:TRS Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:144.0" (3.7m) 12.0'
Cable Type:Twinaxial
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:78 Ohms
Frequency - Max:-
Color:-
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 165°C