Q-3D0550008006I
Description
SMA-SP/TNC-SP RG58 6I
DataSheet
Q-3D0550008006I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz