A-1PA-113-150B2
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 5.906"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
A-1PA-113-150B2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
1st Connector:U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
2nd Connector:U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:5.906" (150.00mm)
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C