Q-3B03B0005001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/SMA-SP G316 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3B03B0005001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz