Q-31038000H060I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJB/SMA-RP G142 60I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-31038000H060I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:RG-142
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:12.4 GHz