Q-3B05A0005003I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/FKRAZ-SP G316 3I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3B05A0005003I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to Fakra II
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:Fakra II (Gen 2.0) Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:3.000" (76.20mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz