Q-2V01F0005002M
Description
SMA-SJ/MCX-SP G316 2M
DataSheet
Q-2V01F0005002M PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MCX Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz