Q-2V0030005006I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJ/BNC-SJ G316 6I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2V0030005006I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:SMA Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz