FPA28-PRPR-S24
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
SEMIFLEX 0.086" CABLE SMPR/A FE
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FPA28-PRPR-S24 PDF
Type Description
Series:FPA
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMP to SMP
1st Connector:SMP Jack, Right Angle
2nd Connector:SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:27 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Q-7205F00080.5M
Q-7205F00080.5M
SMA-SJ/FKRAZ-SJ RG58 0.5M
Q-3B04T0003.75M
Q-3B04T0003.75M
SMA-SP/TNC-RP G174 0.75M
SMPM FEMALE TO SMA FEMALE CABLE
FPA28-PRPR-S24
FPA28-PRPR-S24
LPE-9
LPE-9
EMC NPB METAL LOCKNUT PG 9
WM021R,GY
WM021R,GY
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W
CBL ASSY SMA-SSMT JACK 7.874"