Q-6800P0005003I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/HDBNC-SJB G316 3I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-6800P0005003I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to HD-BNC
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:HD-BNC Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:3.000" (76.20mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz