Q-2V01F0005003I
Description
SMA-SJ/MCX-SP G316 3I
DataSheet
Q-2V01F0005003I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MCX Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:3.000" (76.20mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz