Q-2Y0550008001M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJB/TNC-SP RG58 1M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2Y0550008001M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz