Q-35017000R018I
Description
SMA-RP/MCX-RP G316D 18I
DataSheet
Q-35017000R018I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz