Q-680110003108I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/MCX-SJ G174 108I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-680110003108I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to MCX
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz