CSJ-RGFB-200-MHF4
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
CBL ASSY FB RPSMA-MHF4 200MM
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CSJ-RGFB-200-MHF4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:RP-SMA to IPEX MHF4
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:IPEX MHF4 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:7.874" (200.00mm)
Cable Type:0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz