LSA61-C1C1-S12
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 2.4MM M-2.4MM M 12"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LSA61-C1C1-S12 PDF
Type Description
Series:LSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:2.4mm to 2.4mm
1st Connector:2.4mm Plug
2nd Connector:2.4mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:50 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-65°C ~ 105°C