R-CX-1102-120
Description
RG58C N-TYPE(F) - N-TYPE(F) 10'
DataSheet
R-CX-1102-120 PDF
Type Description
Series:R-CX-1102
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to N-Type
1st Connector:N-Type Jack
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:120.0" (3.0m) 10.0'
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C