Q-7205B0008072I
Description
SMA-SJ/FKRAZ-SP RG58 72I
DataSheet
Q-7205B0008072I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to Fakra II
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:Fakra II (Gen 2.0) Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz