ASMG020X113S17
Description
CBL ASSY SMA-UMCC 7.874"
DataSheet
ASMG020X113S17 PDF
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC) to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:7.874" (200.00mm)
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz