Q-2V03I0005006I
Description
SMA-SJ/SMB-RJ G316 6I
DataSheet
Q-2V03I0005006I PDF
Part Status:Active
Style:SMA to SMB
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:SMB Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz