Q-680200005002M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/N-SJ G316 2M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-680200005002M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to N-Type
1st Connector:RP-SMA Plug
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz