Q-2P05H00050.5M
Description
SMA-RJB/HDBNC-SP G316 0.5M
DataSheet
Q-2P05H00050.5M PDF
Part Status:Active
Style:HD-BNC to SMA
1st Connector:HD-BNC Plug
2nd Connector:SMA Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz