Q-690720008072I
Description
SMA-SP/SMA-SJ RG58 72I
DataSheet
Q-690720008072I PDF
Part Status:Active
Style:RP-SMA to RP-SMA
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:RP-SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:RG-58
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz