Q-3C021000R018I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/N-SJB G316D 18I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3C021000R018I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:N-Type Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz