CCASMA-MM-LL142-60
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 5'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CCASMA-MM-LL142-60 PDF
Type Description
Series:LL142
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:4.95mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Silver
Features:Armored Cable, Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C