Q-3C053000R012I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/TNC-SP G316D 12I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3C053000R012I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-316 DS
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz