CB1.13-2IPX4L-11IN
Manufacturer
Lighthorse Technologies Inc.
VIGOR # :
Description
CBL ASSY IPX MHF4 PLG-PLG 11"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CB1.13-2IPX4L-11IN PDF
Type Description
Series:MHF4
Package:Bag
Part Status:Active
Style:IPEX MHF4L to IPEX MHF4L
1st Connector:IPEX MHF4L Plug, Right Angle
2nd Connector:IPEX MHF4L Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:11.000" (279.40mm)
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C