Q-2I02I0005003M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
N-SP/N-SP G316 3M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2I02I0005003M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to N-Type
1st Connector:N-Type Plug
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:118.1" (3.0m) 9.8'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz