R-CX-1100-120
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
RG58C SMA(M) - SMA(M) 10'
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
R-CX-1100-120 PDF
Type Description
Series:R-CX-1100
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type:RG-58C
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C