Q-3704L000D060I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/TNC-SJ LMR19 60I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3704L000D060I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:TNC Jack
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:LMR 195
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz