Q-37054000D036I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-RP/TNC-SP LMR19 36I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-37054000D036I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to TNC
1st Connector:SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:TNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:LMR 195
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz