BU-5050-B-12-0
Manufacturer
Mueller Electric Co.
VIGOR # :
Description
CBL ASSY BNC PLUG RG58C 12"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
BU-5050-B-12-0 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug
2nd Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-58C
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms