Q-2V0110005002M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJ/MCX-SJ G316 2M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-2V0110005002M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MCX Socket
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:78.7" (2.0m) 6.6'
Cable Type:RG-316
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz