Q-3A0150001.75M
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SP/MCX-RP G178 0.75M
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-3A0150001.75M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:29.53" (750.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz